Dzień Strażaka 2020 w tut. komendzie

4 maja 2020 Dzień Strażaka w tut. komendzie

W dniu 4 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach przeprowadzono uroczystą zbiórkę z okazji Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody strażackiego święta miały nietypowy przebieg wynikający z obowiązujących obostrzeń wprowadzonych z uwagi na stan epidemii. W uroczystej zbiórce na placu wewnętrznym tut. komendy uczestniczyła zmiana służbowa oraz funkcjonariusze pełniący służbę w systemie codziennym. Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Witold Wiercioch w swoim wystąpieniu  dokonał krótkiego podsumowania minionego roku oraz złożył strażakom życzenia bezpiecznej służby oraz satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków służbowych. W dalszej części uroczystości odczytano wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń resortowych oraz wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych.   

Za długoletnia ofiarną służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej „Srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”  odznaczono 1 funkcjonariusza, natomiast nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 16 strażaków.

Wręczenie aktów nadania wyższych stopni służbowych nastąpi w terminie późniejszym i będzie miało charakter indywidualny.