OSP Zagorzyce Górne oficjalnie włączone do KSRG

         W niedzielę 22 lipca br. w Zagorzycach Górnych przeżywano niecodzienne wydarzenie.  Miejscowa jednostka OSP została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki druhów i zaproszonych gości przed domem strażaka skąd nastąpił przemarsz w asyście orkiestry strażackiej z Brzezin do kościoła parafialnego na mszę świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Dariusz Konieczny. Po zakończonej mszy św. w zwartym ugrupowaniu przemaszerowano na plac wokół remizy, gdzie st. kpt. Krzysztof Bajger dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do uroczystego apelu
st. bryg Andrzejowi Babiec Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej.  Następnie podniesiono flagę  i odegrano hymn państwowy. Prezes OSP druh Bolesław Pazdan powitał zaproszonych gości, a druhna Zofia Pawlaczyk przedstawiła rys historyczny jednostki. Kulminacyjnym punktem uroczystości był moment wręczenia aktu włączenia jednostki OSP Zagorzyce Górne do KSRG,  którego dokonał Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach.  Po wręczeniu aktu włączenia jednostki nastąpiły okolicznościowe przemówienia i gratulacje. W imieniu zarządu podziękowania za włączenie jednostki OSP Zagorzyce Górne do KSRG  złożył druh Janusz Ochał Naczelnik OSP. Należy wspomnieć że druhowie
w dowód wdzięczności za zaangażowanie i pomoc w procesie znalezienia się w elitarnym gronie uhonorowali okolicznościowymi statuetkami zaproszonych gości:
Zdzisława Pupa – Senatora RP, Kazimierza Moskala – Posła na Sejm RP, st. bryg. Andrzeja Babiec – Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Witolda Darłaka – Starostę Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, st. bryg. Jacka Róg Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach, Bogusława Kmiecia – Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego oraz Edwarda Zawiślaka sołtysa wsi.
Warto wspomnieć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Zagorzycach Górnych został włączona do KSRG jako 11 jednostka z terenu naszego powiatu i 3 z terenu gminy Sędziszów Małopolski.